Supë me lulelakër

Sup 1377 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 04, 2020
Supë me lulelakër
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kjo supë përgatitet kollaj dhe është shumë efektiv për të forcuar imunitetin tonë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani lulelakrën dhe e ndani në copa të vogla. E vendosni në një tavë duke i shtuar sipër kripë, piper, vaj ulliri.
 2. E fusni në furrë të piqet për 5-7 minuta, në nxehtësi mesatare.
 3. Në një tenxhere vendosni për të zierë patatet. i qeroni dhe i vendosni në një blender.
 4. I shtoni qumështin, hudhrën dhe lulelakrën.
 5. Masën kalojeni në një tenxhere të vogël, i jepni një valë.
 6. Rregullojeni shijen me kripë, piper dhe shërbejeni të ngrohtë me pak djathë parmixhano sipër.
 7. Ju bëftë mirë!

Supë me lulelakër • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kjo supë përgatitet kollaj dhe është shumë efektiv për të forcuar imunitetin tonë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani lulelakrën dhe e ndani në copa të vogla. E vendosni në një tavë duke i shtuar sipër kripë, piper, vaj ulliri.
 2. E fusni në furrë të piqet për 5-7 minuta, në nxehtësi mesatare.
 3. Në një tenxhere vendosni për të zierë patatet. i qeroni dhe i vendosni në një blender.
 4. I shtoni qumështin, hudhrën dhe lulelakrën.
 5. Masën kalojeni në një tenxhere të vogël, i jepni një valë.
 6. Rregullojeni shijen me kripë, piper dhe shërbejeni të ngrohtë me pak djathë parmixhano sipër.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.