Supë me mollë dhe selino

Sup 1410 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 16, 2020
Supë me mollë dhe selino
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe mbi të gjitha ideale për të pastruar organizmin tuaj nga toksinat!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tigan me pak vaj kaloni në skuqje patatet e ëmbla dhe selinonë.
 2. Më pas shtoni lëngun e perimeve dhe lërini të ziejnë.
 3. Merrni mollët dhe kalojini në furrë për disa minuta derisa të zbuten dhe më pas në blender.
 4. Shtoni po ashtu selinonë dhe patatet derisa masa të lidhet.
 5. Rregulloni sasinë e kripës dhe vajit të ullirit dhe shtoni kos sipas dëshirës. Supa është gati!
 6. Ju bëftë mir!

Supë me mollë dhe selino • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe mbi të gjitha ideale për të pastruar organizmin tuaj nga toksinat!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tigan me pak vaj kaloni në skuqje patatet e ëmbla dhe selinonë.
 2. Më pas shtoni lëngun e perimeve dhe lërini të ziejnë.
 3. Merrni mollët dhe kalojini në furrë për disa minuta derisa të zbuten dhe më pas në blender.
 4. Shtoni po ashtu selinonë dhe patatet derisa masa të lidhet.
 5. Rregulloni sasinë e kripës dhe vajit të ullirit dhe shtoni kos sipas dëshirës. Supa është gati!
 6. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.