Supë me oriz dhe kos

Sup 3274 Përditësimi i fundit: May 02, 2020 Krijuar: Apr 30, 2020
Supë me oriz dhe kos
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Të gjithë përbërësit i ke në kuzhinë, hidhi një sy recetes dhe përgatit një vakt të shëndetëshëm për te gjithë familijen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastroni orizin dhe vendoseni të ziejë në një tenxhere me ujë.
 2. Ndërkohë në një tas përzieni mirë vezën, kosin dhe miellin.
 3. Shtoni 1 garuzhde nga lëngu i orizit (i nxehtë).
 4. Pasi e keni përzierë mirë, ia shtoni tenxheres ku keni orizin.
 5. E lini supën të marrë një valë duke e përzierë herë pas here.
 6. Rregullojeni shijen e supës me kripë sipas dëshirës.
 7. Pas 10 minutave, në një tigan skuqni gjalpin me nenexhikun dhe ia shtoni supës.
 8. I përzieni mirë, e hiqni supën nga zjarri dhe e shërbeni të ngrohtë.
 9. Ju bëftë mirë!

Supë me oriz dhe kos • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Të gjithë përbërësit i ke në kuzhinë, hidhi një sy recetes dhe përgatit një vakt të shëndetëshëm për te gjithë familijen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastroni orizin dhe vendoseni të ziejë në një tenxhere me ujë.
 2. Ndërkohë në një tas përzieni mirë vezën, kosin dhe miellin.
 3. Shtoni 1 garuzhde nga lëngu i orizit (i nxehtë).
 4. Pasi e keni përzierë mirë, ia shtoni tenxheres ku keni orizin.
 5. E lini supën të marrë një valë duke e përzierë herë pas here.
 6. Rregullojeni shijen e supës me kripë sipas dëshirës.
 7. Pas 10 minutave, në një tigan skuqni gjalpin me nenexhikun dhe ia shtoni supës.
 8. I përzieni mirë, e hiqni supën nga zjarri dhe e shërbeni të ngrohtë.
 9. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.