Supë verore me domate

Sup 1467 Përditësimi i fundit: Apr 23, 2020 Krijuar: Apr 23, 2020
Supë verore me domate
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Nëse mendojmë një ushqim të thjeshtë në përgatitje dhe të lehtë në shije, me siguri supa është gjëja e parë që vjen ndërmend. Ndërsa, supa me domate është gjithnjë një zgjidhje fantastike, si në shije, ashtu edhe në vlera ushqyese.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni vajin e ullirit në një tigan të thellë. Shtoni qepën dhe karrotën e grirë dhe skuqini për 3-4 minuta, derisa të zbuten, duke përzier vazhdimisht.
 2. Shtoni domatet, hudhrën dhe erëzat. Përziejini mirë. Ulni nxehtësinë dhe lërini të ziejnë me kapak , për 30 minuta, duke përzier vazhdimisht.
 3. Përgatitjen e kaloni në blender, derisa të bëhen krem.
 4. Në të njëjtin tigan, shtoni panën ose kosin te kremi i domateve, kripë dhe piper sipas dëshirës dhe përziejini mirë
 5. Ngroheni sërish supën edhe për pak minuta, derisa pana ose kosi të inkorpohen mirë. Shërbejeni supën të ftohtë.
 6. Ju bëftë mirë.

Supë verore me domate • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Nëse mendojmë një ushqim të thjeshtë në përgatitje dhe të lehtë në shije, me siguri supa është gjëja e parë që vjen ndërmend. Ndërsa, supa me domate është gjithnjë një zgjidhje fantastike, si në shije, ashtu edhe në vlera ushqyese.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni vajin e ullirit në një tigan të thellë. Shtoni qepën dhe karrotën e grirë dhe skuqini për 3-4 minuta, derisa të zbuten, duke përzier vazhdimisht.
 2. Shtoni domatet, hudhrën dhe erëzat. Përziejini mirë. Ulni nxehtësinë dhe lërini të ziejnë me kapak , për 30 minuta, duke përzier vazhdimisht.
 3. Përgatitjen e kaloni në blender, derisa të bëhen krem.
 4. Në të njëjtin tigan, shtoni panën ose kosin te kremi i domateve, kripë dhe piper sipas dëshirës dhe përziejini mirë
 5. Ngroheni sërish supën edhe për pak minuta, derisa pana ose kosi të inkorpohen mirë. Shërbejeni supën të ftohtë.
 6. Ju bëftë mirë.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.