Bërxolla derri me kërpudha

Mish Derri 830 Përditësimi i fundit: Jun 18, 2020 Krijuar: Jun 18, 2020
Bërxolla derri me kërpudha
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Bërxolla derri me kërpudha të freskëta.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në fillim marinojmë bërxollat me kripë, piper dhe hudhra. I skuqim ato në një tigan me pak vaj luledielli.
 2. Pasi të kenë marrë ngjyrë shtojini qepën, kërpurdhat dhe trazojini mirë.
 3. Lërini 15 minuta, derisa qepa dhe kërpurdha të ulin volumin mirë. Mund t'i shtoni edhe një gotë ujë.
 4. Në fund servirini bërxollat e ngrohta duke u shtuar garniturën me kërpurdha sipër.
 5. Pjata juaj është gati!

Bërxolla derri me kërpudha • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Bërxolla derri me kërpudha të freskëta.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në fillim marinojmë bërxollat me kripë, piper dhe hudhra. I skuqim ato në një tigan me pak vaj luledielli.
 2. Pasi të kenë marrë ngjyrë shtojini qepën, kërpurdhat dhe trazojini mirë.
 3. Lërini 15 minuta, derisa qepa dhe kërpurdha të ulin volumin mirë. Mund t'i shtoni edhe një gotë ujë.
 4. Në fund servirini bërxollat e ngrohta duke u shtuar garniturën me kërpurdha sipër.
 5. Pjata juaj është gati!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.