Domate të mbushura

Tavë 918 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 08, 2020
Domate të mbushura
 • Serviret për (persona): 5 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Recetë shumë e shijshme ,ja vlen vërtet ta provoni!.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastroni domatet nga tuli i brendshëm dhe ruajeni pjesën e brendshme për mbushjen.
 2. Në një tigan përgatisni salcën me të cilën do mbushni domatet.
 3. Shtoni vaj ulliri, qepën e grirë hollë, mishin e grirë, sallamin turist, karotën e grirë dhe lërëni të marrin ngjyrë derisa të lëshojnë lëngjet.
 4. Shtoni në tigan pjesën e brendshme të domateve, rigon, kripë e piper.
 5. Pasi salca të jetë gatuar, bashkoni në një tas një pjesë të salcës me bukë të grirë, djathin e bardhë të thërrmuar, borzilok e majdanoz.
 6. Mbushini domatet me këtë përzierje dhe shtoni parmixhano sipër.
 7. Vendosini të piqen për 20 minuta në 200 gradë.
 8. Shijojini të ngrohta!

Domate të mbushura • Serviret për (persona): 5 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Recetë shumë e shijshme ,ja vlen vërtet ta provoni!.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastroni domatet nga tuli i brendshëm dhe ruajeni pjesën e brendshme për mbushjen.
 2. Në një tigan përgatisni salcën me të cilën do mbushni domatet.
 3. Shtoni vaj ulliri, qepën e grirë hollë, mishin e grirë, sallamin turist, karotën e grirë dhe lërëni të marrin ngjyrë derisa të lëshojnë lëngjet.
 4. Shtoni në tigan pjesën e brendshme të domateve, rigon, kripë e piper.
 5. Pasi salca të jetë gatuar, bashkoni në një tas një pjesë të salcës me bukë të grirë, djathin e bardhë të thërrmuar, borzilok e majdanoz.
 6. Mbushini domatet me këtë përzierje dhe shtoni parmixhano sipër.
 7. Vendosini të piqen për 20 minuta në 200 gradë.
 8. Shijojini të ngrohta!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.