Gjizë e pjekur me hudhra dhe spec djegës

Tavë 1274 Përditësimi i fundit: May 28, 2020 Krijuar: May 28, 2020
Gjizë e pjekur me hudhra dhe spec djegës
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Gjizë e pjekur me hudhra dhe spec djegës, një mrekulli e kuzhinës shqiptare.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Si fillim ndizni furrën në temperaturë 200 gradë celcius.
 2. Hidhni vajin e ullirit në një tigan, vendoseni në zjarr shtoni aty gjizën dhe përzjeheni përreth 5 minuta.
 3. Në fund shtojini hudhrat e shtypura dhe pëzjiejini bashkë.
 4. Të gjithë masën që keni në tigan, transferojeni në një tavë të vogël dhe futeni të piqet për 5 minuta në furrë.
 5. Në fund spekateni me piper të zi dhe pak spec djegës dhe është gati.

Gjizë e pjekur me hudhra dhe spec djegës • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Gjizë e pjekur me hudhra dhe spec djegës, një mrekulli e kuzhinës shqiptare.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Si fillim ndizni furrën në temperaturë 200 gradë celcius.
 2. Hidhni vajin e ullirit në një tigan, vendoseni në zjarr shtoni aty gjizën dhe përzjeheni përreth 5 minuta.
 3. Në fund shtojini hudhrat e shtypura dhe pëzjiejini bashkë.
 4. Të gjithë masën që keni në tigan, transferojeni në një tavë të vogël dhe futeni të piqet për 5 minuta në furrë.
 5. Në fund spekateni me piper të zi dhe pak spec djegës dhe është gati.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.