Karkaleca të pjekur me hurdhëra e mjaltë.

Produkte Deti 1230 Përditësimi i fundit: May 17, 2020 Krijuar: May 17, 2020
Karkaleca të pjekur me hurdhëra e mjaltë.
 • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

I gjithë sekreti qendron tek marinimi i karkalecave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas bashkoni mjaltin, salcën soje, vajin e ullirit, hurdhërat dhe specin e kuq pluhur. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 2. Brenda kësaj mase shtoni karkalecat. I trazoni me dorë që të marinohen mirë.
 3. E mbështillni tasin me një qese kuzhine dhe e lini në frigorifer për të paktën 30 minuta.
 4. Më pas karkalecat mund t’i piqni në një skarë ose në furrën e nxehur më parë në 200° për 5 -7 minuta.
 5. Mos harroni të shtroni një letër kuzhine në tavë paraprakisht.
 6. Këto karkaleca do ju shijojnë kaq shumë me pak qepë të njomë sipër ose majdanoz!
 7. Ju bëftë mir!.

Karkaleca të pjekur me hurdhëra e mjaltë. • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

I gjithë sekreti qendron tek marinimi i karkalecave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas bashkoni mjaltin, salcën soje, vajin e ullirit, hurdhërat dhe specin e kuq pluhur. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 2. Brenda kësaj mase shtoni karkalecat. I trazoni me dorë që të marinohen mirë.
 3. E mbështillni tasin me një qese kuzhine dhe e lini në frigorifer për të paktën 30 minuta.
 4. Më pas karkalecat mund t’i piqni në një skarë ose në furrën e nxehur më parë në 200° për 5 -7 minuta.
 5. Mos harroni të shtroni një letër kuzhine në tavë paraprakisht.
 6. Këto karkaleca do ju shijojnë kaq shumë me pak qepë të njomë sipër ose majdanoz!
 7. Ju bëftë mir!.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.