Patate në furrë me gjalpë dhe rozmarinë

Tavë 1255 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 05, 2020
Patate në furrë me gjalpë dhe rozmarinë
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Pak fantazi dhe me përbërës të zakonshëm mund të bëjmë receta të jashtëzakonshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë patatet dhe i hiqni lëkurën.
 2. Merrni një tavë dhe shtroni në të një letër kuzhine.
 3. Radhisni patatet njëra pas tjetrës. I shtypni pak me ndihmën e një çekiçi kuzhine.
 4. Sipër i shtoni kripë, piper, vaj ulliri.
 5. I vendosni secilës patate nga një lugë kafe gjalpë sipër.
 6. Në fund i shtoni degët e rozmarinës dhe i fusni në furrë për 35 minuta në temperaturë 180 gradë celsius.
 7. Servirini të ngrohta, me pak djathë kackavall sipër nëse dëshironi.
 8. Ju bëftë mirë!.

Patate në furrë me gjalpë dhe rozmarinë • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Pak fantazi dhe me përbërës të zakonshëm mund të bëjmë receta të jashtëzakonshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë patatet dhe i hiqni lëkurën.
 2. Merrni një tavë dhe shtroni në të një letër kuzhine.
 3. Radhisni patatet njëra pas tjetrës. I shtypni pak me ndihmën e një çekiçi kuzhine.
 4. Sipër i shtoni kripë, piper, vaj ulliri.
 5. I vendosni secilës patate nga një lugë kafe gjalpë sipër.
 6. Në fund i shtoni degët e rozmarinës dhe i fusni në furrë për 35 minuta në temperaturë 180 gradë celsius.
 7. Servirini të ngrohta, me pak djathë kackavall sipër nëse dëshironi.
 8. Ju bëftë mirë!.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.