Qiqra të gatuara me vezë dhe spinaq

Vegjetariane 1291 Përditësimi i fundit: Oct 11, 2020 Krijuar: Oct 11, 2020
Qiqra të gatuara me vezë dhe spinaq
 • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Eshte nje pjate shume e thjeshte e pasur me vitamina dhe nutriente dhe ne te njejten kohe plot me proteina.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Vendosni një tenxhere të vogël me ujë në vlim dhe gatuajini vezët për 6-8 minuta.
 2. Pasi të zihen lërini të fothen dhe hiquni lëvozhgat.
 3. Ndërkohë, ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qimnon, farat e mustardës së zezë, pluhur kerri, pluhur hudhre dhe xhenxhefil të bluar dhe skuqini për 1 minutë.
 4. Shtoni domatet, qiqrat, lëngun e limonit dhe ujin e vluar dhe i hidhni kripë dhe piper.
 5. Gatuajini në një zjarr të fortë për 6-8 minuta, ose derisa të zvogëlohen dhe të trashen, duke i trazuar shpesh. Shtoni spinaqin dhe gatuajeni derisa të thahet.
 6. Ndajeni qiqrat midis dy tasave të cekët, sipër secilës hidhni dy gjysma vezësh dhe spërkatni me pluhur kerri.
 7. Ju bëftë mir!

Qiqra të gatuara me vezë dhe spinaq • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Eshte nje pjate shume e thjeshte e pasur me vitamina dhe nutriente dhe ne te njejten kohe plot me proteina.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Vendosni një tenxhere të vogël me ujë në vlim dhe gatuajini vezët për 6-8 minuta.
 2. Pasi të zihen lërini të fothen dhe hiquni lëvozhgat.
 3. Ndërkohë, ngrohni vajin në një tigan dhe shtoni qimnon, farat e mustardës së zezë, pluhur kerri, pluhur hudhre dhe xhenxhefil të bluar dhe skuqini për 1 minutë.
 4. Shtoni domatet, qiqrat, lëngun e limonit dhe ujin e vluar dhe i hidhni kripë dhe piper.
 5. Gatuajini në një zjarr të fortë për 6-8 minuta, ose derisa të zvogëlohen dhe të trashen, duke i trazuar shpesh. Shtoni spinaqin dhe gatuajeni derisa të thahet.
 6. Ndajeni qiqrat midis dy tasave të cekët, sipër secilës hidhni dy gjysma vezësh dhe spërkatni me pluhur kerri.
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.