Sallate patatesh me kos dhe qep te njoma

Sallata 1395 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 19, 2020
Sallate patatesh me kos dhe qep te njoma
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Sallata me patate është ideale për t'u shërbyer në verë dhe në dimër. Ajo mund të përgatitet paraprakisht dhe mund të ruhet në frigorifer.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejme patatet me gjithe lekure ne uje pa kripe dhe me pas i kalojme ne uje te ftohte te rrjedhshem duke i lene te ftohen.
 2. Pasi te jene ftohur i qerojme, i presim ne kubik dhe i vendosim ne nje tas ku shtojme majonezen e perziere me kosin, qepet e njoma te prera holle, kripen, piperin dhe qepen te thate.
 3. I perziejme te gjitha bashke dhe i vendosim ne frigorifer per te pakten 1 ore.
 4. E servirim te ftohte.

Sallate patatesh me kos dhe qep te njoma • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Sallata me patate është ideale për t'u shërbyer në verë dhe në dimër. Ajo mund të përgatitet paraprakisht dhe mund të ruhet në frigorifer.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejme patatet me gjithe lekure ne uje pa kripe dhe me pas i kalojme ne uje te ftohte te rrjedhshem duke i lene te ftohen.
 2. Pasi te jene ftohur i qerojme, i presim ne kubik dhe i vendosim ne nje tas ku shtojme majonezen e perziere me kosin, qepet e njoma te prera holle, kripen, piperin dhe qepen te thate.
 3. I perziejme te gjitha bashke dhe i vendosim ne frigorifer per te pakten 1 ore.
 4. E servirim te ftohte.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.