Sallatë kremoze me speca

Sallata 1001 Përditësimi i fundit: Apr 20, 2020 Krijuar: Apr 20, 2020
Sallatë kremoze me speca
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Shija e saj e parezistueshme do të bëjë, që kjo sallatë nuk do te zhduket asnjëherë nga tavolina juaj.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Specat piqini 30 minuta në furrë në temperaturë maksimale. Qërojini e largojuni farat.
 2. Më pas prijini në kubikë të vegjël.
 3. Specave të prerë shtojani përbërësit e tjerë dhe hudhrën e grirë.
 4. Provojeni për kripë edhe një herë e më pas vendosini në frigorifer që të ftohet.
 5. Kjo sallate shkon jashtëzakonisht shumë me patate te pjekura e kotëleta mishi.
 6. Ju bëftë mirë.

Sallatë kremoze me speca • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Shija e saj e parezistueshme do të bëjë, që kjo sallatë nuk do te zhduket asnjëherë nga tavolina juaj.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Specat piqini 30 minuta në furrë në temperaturë maksimale. Qërojini e largojuni farat.
 2. Më pas prijini në kubikë të vegjël.
 3. Specave të prerë shtojani përbërësit e tjerë dhe hudhrën e grirë.
 4. Provojeni për kripë edhe një herë e më pas vendosini në frigorifer që të ftohet.
 5. Kjo sallate shkon jashtëzakonisht shumë me patate te pjekura e kotëleta mishi.
 6. Ju bëftë mirë.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.