Sallatë me avokado dhe karkaleca

Sallata 2681 Përditësimi i fundit: May 13, 2020 Krijuar: May 13, 2020
Sallatë me avokado dhe karkaleca
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Edhe avokado, edhe karkaleca, pra edhe akullore edhe çokollatë! Mos e lini pa provuar këtë sallatë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Përbërësit e salcës i përzieni bashkë në një tas dhe i lini mënjanë.
 2. Zieni karkalecat për 5 minuta në një tenxhere.
 3. Në një tas të madh bashkoni lakrën, avokadon dhe qepën. Shtoni pak kripë, piper dhe vajin e ullirit.
 4. I përzieni mirë.
 5. Shtoni karkalecat dhe në fund shtoni salcën.
 6. I përzieni të gjitha bashkë dhe sallata është gati për t'u shijuar!
 7. Ju bëftë mir!

Sallatë me avokado dhe karkaleca • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Edhe avokado, edhe karkaleca, pra edhe akullore edhe çokollatë! Mos e lini pa provuar këtë sallatë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Përbërësit e salcës i përzieni bashkë në një tas dhe i lini mënjanë.
 2. Zieni karkalecat për 5 minuta në një tenxhere.
 3. Në një tas të madh bashkoni lakrën, avokadon dhe qepën. Shtoni pak kripë, piper dhe vajin e ullirit.
 4. I përzieni mirë.
 5. Shtoni karkalecat dhe në fund shtoni salcën.
 6. I përzieni të gjitha bashkë dhe sallata është gati për t'u shijuar!
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.