Sallatë me brokoli dhe salcë kosi

Sallata 1101 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 05, 2020
Sallatë me brokoli dhe salcë kosi
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Sallata e duhur për te gjithë familjen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë brokolin dhe më pas e ndani në copa të vogla.vendoseni për ta zierë në ujë me kripë përreth 7-8 minuta.
 2. Prisni karotat në copa të vogla dhe vendosini edhe ato për t’i zierë. Vendosini perimet e ziera në një pjatë.
 3. Përgatisni salcën e kosit. Në një enë bashkoni kosin, kripën, hudhrën dhe trazojini derisa të krijoni një salcë kremoze.
 4. Shtojani salcën perimeve që zietë. Në fund shtoni pak vaj ulliri dhe piper të kuq.
 5. Sallata është gati!
 6. Ju bëftë mirë!.

Sallatë me brokoli dhe salcë kosi • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Sallata e duhur për te gjithë familjen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë brokolin dhe më pas e ndani në copa të vogla.vendoseni për ta zierë në ujë me kripë përreth 7-8 minuta.
 2. Prisni karotat në copa të vogla dhe vendosini edhe ato për t’i zierë. Vendosini perimet e ziera në një pjatë.
 3. Përgatisni salcën e kosit. Në një enë bashkoni kosin, kripën, hudhrën dhe trazojini derisa të krijoni një salcë kremoze.
 4. Shtojani salcën perimeve që zietë. Në fund shtoni pak vaj ulliri dhe piper të kuq.
 5. Sallata është gati!
 6. Ju bëftë mirë!.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.