Sallatë me lakër, karota dhe kos

Sallata 952 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 12, 2020
Sallatë me lakër, karota dhe kos
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 5min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Shumë pak kosto, ama shumë e mirë në shije!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prisni në shirita gjatësorë lakrën dhe karotat.
 2. Prisni dardhët në kubikë.
 3. Në një tas rrihni majonezën, kosin, uthullën dhe mustardën për 10 minuta.
 4. Ia shtojmë sallatës salcën e përgatitur, shtojmë dhe pak koper dhe e përziejmë mirë.
 5. Sallata është gati, ju bëftë mirë!

Sallatë me lakër, karota dhe kos • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 5min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Shumë pak kosto, ama shumë e mirë në shije!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prisni në shirita gjatësorë lakrën dhe karotat.
 2. Prisni dardhët në kubikë.
 3. Në një tas rrihni majonezën, kosin, uthullën dhe mustardën për 10 minuta.
 4. Ia shtojmë sallatës salcën e përgatitur, shtojmë dhe pak koper dhe e përziejmë mirë.
 5. Sallata është gati, ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.