Sallatë me mish pule dhe perime

Sallata 2000 Përditësimi i fundit: Apr 19, 2020 Krijuar: Apr 18, 2020
Sallatë me mish pule dhe perime
 • Serviret për (persona): 5 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

E shëndetshme nga të gjitha anët. Me mish pule dhe perime, kjo është sallata që duhet të shijoni patjetër!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një pjatancë shtrojmë rukola dhe pak radikio e domatet qershi të prera. Fileton e pulës e marinojmë mirë dhe e skuqim.
 2. Më pas e prisni në copa të vogla.
 3. Presim perimet në copa mesatare dhe i pjekim në një tigan zgare (specat + kungullin+kërpudhat).
 4. Bashkoni perimet me fileton e pulës tek pjatanca.
 5. Në fund i shtoni sipër salcën.
 6. Ju bëftë mir!

Sallatë me mish pule dhe perime • Serviret për (persona): 5 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

E shëndetshme nga të gjitha anët. Me mish pule dhe perime, kjo është sallata që duhet të shijoni patjetër!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një pjatancë shtrojmë rukola dhe pak radikio e domatet qershi të prera. Fileton e pulës e marinojmë mirë dhe e skuqim.
 2. Më pas e prisni në copa të vogla.
 3. Presim perimet në copa mesatare dhe i pjekim në një tigan zgare (specat + kungullin+kërpudhat).
 4. Bashkoni perimet me fileton e pulës tek pjatanca.
 5. Në fund i shtoni sipër salcën.
 6. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.