sallatë me patate dhe vezë

Sallata 1605 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 05, 2020
sallatë me patate dhe vezë
 • Serviret për (persona): 8 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Nuk është nga ato sallatat e zakonshme ku veza ju duket si bajate. Eshtë e freskët dhe plot shije, edhe falë salcës që shoqëron patatet.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë vendosni për të zierë patatet. Më pas i qëroni dhe i prisni në kubik të vegjël.
 2. Lërini patatet mënjanë të thahen për pak minuta.
 3. Në një enë shtoni patatet dhe sipër tyre salcën.
 4. Për përgatitjen e salcës mjafton të kombinoni dhe përzieni në një tas, të gjithë përbërësit që janë specifikuar te përbërsit.
 5. Në fund shtoni vezët e prera dhe borzilokun. Shtoni kripë dhe piper.
 6. I përzieni të gjitha se bashku dhe sallata eshte gati.
 7. Ju bëftë mirë!

sallatë me patate dhe vezë • Serviret për (persona): 8 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Nuk është nga ato sallatat e zakonshme ku veza ju duket si bajate. Eshtë e freskët dhe plot shije, edhe falë salcës që shoqëron patatet.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë vendosni për të zierë patatet. Më pas i qëroni dhe i prisni në kubik të vegjël.
 2. Lërini patatet mënjanë të thahen për pak minuta.
 3. Në një enë shtoni patatet dhe sipër tyre salcën.
 4. Për përgatitjen e salcës mjafton të kombinoni dhe përzieni në një tas, të gjithë përbërësit që janë specifikuar te përbërsit.
 5. Në fund shtoni vezët e prera dhe borzilokun. Shtoni kripë dhe piper.
 6. I përzieni të gjitha se bashku dhe sallata eshte gati.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.