Sallatë me spinaq

Sallata 1835 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 12, 2020
Sallatë me spinaq
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Vitamina K është shumë e rëndësishme për shëndetin e kockave dhe është e vështirë për të gjetur zarzavate me këtë vitaminë, përveç spinaqit!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Spinaqin e larë mirë e copëtoni imët me dorë.
 2. Grini imët edhe qepët e njoma, hudhrat, koperin dhe majdanozin.
 3. Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepët e njoma me hudhra.
 4. Tani shtoni spinaqin dhe e përzieni vazhdimisht derisa t’i ulet volumi. Mos harroni t’i shtoni edhe pak kripë.
 5. Kur spinaqi të ketë ulur tërësisht volumin shtoni koperin, majdanozin dhe pak piper.
 6. Shijojeni sallatën të ngrohtë!

Sallatë me spinaq • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Vitamina K është shumë e rëndësishme për shëndetin e kockave dhe është e vështirë për të gjetur zarzavate me këtë vitaminë, përveç spinaqit!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Spinaqin e larë mirë e copëtoni imët me dorë.
 2. Grini imët edhe qepët e njoma, hudhrat, koperin dhe majdanozin.
 3. Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepët e njoma me hudhra.
 4. Tani shtoni spinaqin dhe e përzieni vazhdimisht derisa t’i ulet volumi. Mos harroni t’i shtoni edhe pak kripë.
 5. Kur spinaqi të ketë ulur tërësisht volumin shtoni koperin, majdanozin dhe pak piper.
 6. Shijojeni sallatën të ngrohtë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.