Sallatë me thjerrëza

Sallata 1173 Përditësimi i fundit: Apr 23, 2020 Krijuar: Apr 23, 2020
Sallatë me thjerrëza
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: -
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Një sallatë e shijshme dhe freskuese me perime, që mund ta shërbeni edhe si pjatë kryesore.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Thjerrëzat shpëlajini e kullojini.
 2. Qepën, domatet e trangujt pritini e bashkojini me thjerrëzat.
 3. Kriposini, piperosini e shtojuni vajin e ullirit, uthullën dhe lëngun e limonit,pak mente.
 4. Në fund përziejini mirë të gjitha e vendosini për 15 minuta në frigorifer,pastaj mund t’i shërbeni.
 5. Ju bëftë mir!

Sallatë me thjerrëza • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: -
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Një sallatë e shijshme dhe freskuese me perime, që mund ta shërbeni edhe si pjatë kryesore.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Thjerrëzat shpëlajini e kullojini.
 2. Qepën, domatet e trangujt pritini e bashkojini me thjerrëzat.
 3. Kriposini, piperosini e shtojuni vajin e ullirit, uthullën dhe lëngun e limonit,pak mente.
 4. Në fund përziejini mirë të gjitha e vendosini për 15 minuta në frigorifer,pastaj mund t’i shërbeni.
 5. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.