Speca në furrë të mbushura me gjizë

Tavë 1249 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 13, 2020
Speca në furrë të mbushura me gjizë
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Të skuqur apo të pjekur specat janë një nga perimet që i dhurojnë më shumë shije pjatave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë specat me ujë të bollshëm. I hiqni bishtin dhe farat.
 2. Në një tas përzieni të gjithë përbërësit e tjerë dhe mbushni me to specat.
 3. I vendosni specat në një tavë. Sipër i shtoni kripë, piper, vaj ulliri.
 4. I vendosni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë.
 5. Ju bëftë mirë!

Speca në furrë të mbushura me gjizë • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Të skuqur apo të pjekur specat janë një nga perimet që i dhurojnë më shumë shije pjatave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë specat me ujë të bollshëm. I hiqni bishtin dhe farat.
 2. Në një tas përzieni të gjithë përbërësit e tjerë dhe mbushni me to specat.
 3. I vendosni specat në një tavë. Sipër i shtoni kripë, piper, vaj ulliri.
 4. I vendosni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë.
 5. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.