Tavë me patate, salsice dhe speca

Tavë 1978 Përditësimi i fundit: May 21, 2020 Krijuar: May 21, 2020
Tavë me patate, salsice dhe speca
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Tavë me patate, salsice dhe speca,super shije.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Patatet i lani mirë, i prisni në copa të vogla dhe i vendosni në një tavë.
 2. I marinoni me kripë, piper, hudhër pluhur, trumzë dhe vaj ulliri.
 3. I fusni në furrën e parangrohur dhe i piqni për 20 minuta në 200 gradë.
 4. Më pas i nxirrni nga furra, shtoni specat, salsicet dhe qepen .
 5. I fusni sërish në furrë për 15 minutat e fundit.
 6. I shërbeni sipër me pak majdanoz dhe i shijoni të ngrohta!
 7. Ju bëftë mir!.

Tavë me patate, salsice dhe speca • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Tavë me patate, salsice dhe speca,super shije.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Patatet i lani mirë, i prisni në copa të vogla dhe i vendosni në një tavë.
 2. I marinoni me kripë, piper, hudhër pluhur, trumzë dhe vaj ulliri.
 3. I fusni në furrën e parangrohur dhe i piqni për 20 minuta në 200 gradë.
 4. Më pas i nxirrni nga furra, shtoni specat, salsicet dhe qepen .
 5. I fusni sërish në furrë për 15 minutat e fundit.
 6. I shërbeni sipër me pak majdanoz dhe i shijoni të ngrohta!
 7. Ju bëftë mir!.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.