Tavë me perime dhe karkaleca

Tavë 1214 Përditësimi i fundit: May 19, 2020 Krijuar: May 19, 2020
Tavë me perime dhe karkaleca
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Tavë e shijshme me perime dhe karkaleca.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë karkalecat, i qëroni dhe i thani.
 2. Në një enë bashkoni të gjithë përbërësit për salcën dhe fusni brenda karkalecat. I marinoni mirë e mirë me dorë.
 3. Merrni një tavë dhe vendosni në të karkalecat.
 4. Shpërndani në sipërfaqen e tavës asparagët, kungulleshkat e prera në forma rrumbullake dhe domatet qershizë.
 5. Shtoni sipër perimeve pak kripë, piper dhe vaj ulliri.
 6. E fusni tavën në furrë për 15 minuta në temperaturë 200 gradë.
 7. Ju bëftë mir!

Tavë me perime dhe karkaleca • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Tavë e shijshme me perime dhe karkaleca.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë karkalecat, i qëroni dhe i thani.
 2. Në një enë bashkoni të gjithë përbërësit për salcën dhe fusni brenda karkalecat. I marinoni mirë e mirë me dorë.
 3. Merrni një tavë dhe vendosni në të karkalecat.
 4. Shpërndani në sipërfaqen e tavës asparagët, kungulleshkat e prera në forma rrumbullake dhe domatet qershizë.
 5. Shtoni sipër perimeve pak kripë, piper dhe vaj ulliri.
 6. E fusni tavën në furrë për 15 minuta në temperaturë 200 gradë.
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.