Tortë cokollate pa miell

Ëmbelsira 988 Përditësimi i fundit: May 04, 2020 Krijuar: May 03, 2020
Tortë cokollate pa miell
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 50min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Adhuruesit e cokollatës do ta dashurojnë këtë ëmbëlsirë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Gjalpën e cokollatën shkrijini bashkë e më pas shtoni të verdhat e vezëve
 2. Të bardhët e vezëve rrahini e më pas shtoni sheqerin.
 3. Kur të jetë forcuar mjaftueshëm si masë, atëherë shtoni gradualisht masën me cokollatë, gjalpë e të verdhat e vezëve.
 4. Përziejeni mirë masën dhe zbrazeni në tepsin e ëmbëlsirave, të lyer paraprakisht me gjalpë.
 5. Piqeni në furrën e parangrohur në 140 gradë për afro 50 minuta.
 6. Sipas dëshirës, shërbejeni të spërkatur me sheqer pluhur ose me krem të rrahur qumështi.
 7. Ju bëftë mir!

Tortë cokollate pa miell • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 50min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Adhuruesit e cokollatës do ta dashurojnë këtë ëmbëlsirë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Gjalpën e cokollatën shkrijini bashkë e më pas shtoni të verdhat e vezëve
 2. Të bardhët e vezëve rrahini e më pas shtoni sheqerin.
 3. Kur të jetë forcuar mjaftueshëm si masë, atëherë shtoni gradualisht masën me cokollatë, gjalpë e të verdhat e vezëve.
 4. Përziejeni mirë masën dhe zbrazeni në tepsin e ëmbëlsirave, të lyer paraprakisht me gjalpë.
 5. Piqeni në furrën e parangrohur në 140 gradë për afro 50 minuta.
 6. Sipas dëshirës, shërbejeni të spërkatur me sheqer pluhur ose me krem të rrahur qumështi.
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.