Byrek me domate dhe salmon

Byrek 707 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Byrek me domate dhe salmon
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Sic dihet byrekun e gatujme te gjithe, un ju sygjeroj nje byrek ndryshe me shije te vecante qe do
ju ngelet gjate ne mendje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lajini domatet dhe pritni në feta për së gjati, duke hequr pjesët e panevojshme.
 2. Kriposini lehtë dhe vendosini në një kullesë për të humbur ujin.
 3. Hapeni brumin në një tavë furre të mbuluar me letër pjekje.
 4. Shponi pjesën e poshtme me pirun dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta.
 5. Mbulojeni pastaj me domate duke lënë anëve një bordurë prej 1,5 cm.
 6. Transferojeni në furrë të nxehur më parë me temperaturë 220 gradë dhe lëreni vetëm për 10minuta. Ulni temperaturën në 200 gradë dhe vazhdoni ta piqni për 20 minuta të tjera, derisa brumi të vijë mirë dhe domatet të jenë pjekur.
 7. Nxirreni nga furra dhe vendosni në qendër filetot e salmonit.
 8. Mbuloni sipërfaqen me fletët e borzilokut dhe majdanozit dhe lëreni të ftohet para se ta shërben.

Byrek me domate dhe salmon • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Sic dihet byrekun e gatujme te gjithe, un ju sygjeroj nje byrek ndryshe me shije te vecante qe do
ju ngelet gjate ne mendje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lajini domatet dhe pritni në feta për së gjati, duke hequr pjesët e panevojshme.
 2. Kriposini lehtë dhe vendosini në një kullesë për të humbur ujin.
 3. Hapeni brumin në një tavë furre të mbuluar me letër pjekje.
 4. Shponi pjesën e poshtme me pirun dhe vendoseni në frigorifer për 30 minuta.
 5. Mbulojeni pastaj me domate duke lënë anëve një bordurë prej 1,5 cm.
 6. Transferojeni në furrë të nxehur më parë me temperaturë 220 gradë dhe lëreni vetëm për 10minuta. Ulni temperaturën në 200 gradë dhe vazhdoni ta piqni për 20 minuta të tjera, derisa brumi të vijë mirë dhe domatet të jenë pjekur.
 7. Nxirreni nga furra dhe vendosni në qendër filetot e salmonit.
 8. Mbuloni sipërfaqen me fletët e borzilokut dhe majdanozit dhe lëreni të ftohet para se ta shërben.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.