Byrek me mish, qepë e domate

Byrek 915 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 12, 2020
Byrek me mish, qepë e domate
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Sa shpesh i konsumoni byreqet? Po kësaj me mish, qepë e domate i thoni dot jo? Filloni nga puna për ta përgatitur me recetën.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tigan skuqim qepët e grira imët, pak kripë, i vendosim kapakun sipër dhe i lëme 5 minuta.
 2. Shtojme 2 lugë vaj ulliri dhe I skuqim përsëri deri sa ajo te bëhet trasparente.
 3. Shtojmë mishin e grirë dhe i skuqim së bashku me qepët derisa mishi të ndryshojë ngjyrë. Shtoni domatet, orizin, kripë e piper të zi.
 4. I përzieni mirë.
 5. Lyejmë tepsinë me vaj dhe vendosim 1 petë duke e spërkatur me vaj ose me vezë të rrahur.
 6. Shtroni mbushjen dhe shtoni sipër petën tjetër.
 7. Spërkateni sipërfaqen me pak vaj sërish dhe të verdhë veze.
 8. Në fund mblidhni anët dhe vendosni tepsinë në furrë në temperaturën 150 – 200 gradë celsius për 25-30 minuta.

Byrek me mish, qepë e domate • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Sa shpesh i konsumoni byreqet? Po kësaj me mish, qepë e domate i thoni dot jo? Filloni nga puna për ta përgatitur me recetën.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tigan skuqim qepët e grira imët, pak kripë, i vendosim kapakun sipër dhe i lëme 5 minuta.
 2. Shtojme 2 lugë vaj ulliri dhe I skuqim përsëri deri sa ajo te bëhet trasparente.
 3. Shtojmë mishin e grirë dhe i skuqim së bashku me qepët derisa mishi të ndryshojë ngjyrë. Shtoni domatet, orizin, kripë e piper të zi.
 4. I përzieni mirë.
 5. Lyejmë tepsinë me vaj dhe vendosim 1 petë duke e spërkatur me vaj ose me vezë të rrahur.
 6. Shtroni mbushjen dhe shtoni sipër petën tjetër.
 7. Spërkateni sipërfaqen me pak vaj sërish dhe të verdhë veze.
 8. Në fund mblidhni anët dhe vendosni tepsinë në furrë në temperaturën 150 – 200 gradë celsius për 25-30 minuta.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.