Çokollatë Rafaelo

Ëmbelsira 1193 Përditësimi i fundit: Apr 25, 2020 Krijuar: Apr 25, 2020
Çokollatë Rafaelo
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 1orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Çokollatat tuaja të preferuara tanimë mund t'i përgatisni vetë falë kësaj recete. Ndajeni edhe me miqtë tuaj!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Fillimisht shkrijmë çokollatën në banjomari. Në një tas vendosim sheqerin pluhur, sheqerin vanilje dhe gjalpin e temperaturës së ambientit.
 2. I përziejmë mirë me një rrahëse vezësh dhe më pas shtojmë gradualisht çokollatën e shkrirë duke e përzier vazhdimisht derisa të formohet një krem i plotë.
 3. Shtojmë më pas dhe 3 lugë lëng portokalli duke vazhduar përzierjen. Në fund shtojmë arrën e kokosit dhe realizojmë një brumë të thërrmuar. Marrim një lugë gjelle dhe e ngjeshim me duar duke i dhënë një formë rrumbullake bonboneve Rafaelo.
 4. Brenda mundë të vendosim një bajame ose një lajthi
 5. I kalojmë më pas në pluhur kokosi dhe i vendosim në një pjatancë në frigorifer që të ngurtësohen.
 6. Më pas mund t'i konsumoni!
 7. Ju bëftë mir!

Çokollatë Rafaelo • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 1orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Çokollatat tuaja të preferuara tanimë mund t'i përgatisni vetë falë kësaj recete. Ndajeni edhe me miqtë tuaj!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Fillimisht shkrijmë çokollatën në banjomari. Në një tas vendosim sheqerin pluhur, sheqerin vanilje dhe gjalpin e temperaturës së ambientit.
 2. I përziejmë mirë me një rrahëse vezësh dhe më pas shtojmë gradualisht çokollatën e shkrirë duke e përzier vazhdimisht derisa të formohet një krem i plotë.
 3. Shtojmë më pas dhe 3 lugë lëng portokalli duke vazhduar përzierjen. Në fund shtojmë arrën e kokosit dhe realizojmë një brumë të thërrmuar. Marrim një lugë gjelle dhe e ngjeshim me duar duke i dhënë një formë rrumbullake bonboneve Rafaelo.
 4. Brenda mundë të vendosim një bajame ose një lajthi
 5. I kalojmë më pas në pluhur kokosi dhe i vendosim në një pjatancë në frigorifer që të ngurtësohen.
 6. Më pas mund t'i konsumoni!
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.