karamele me fruta në shtëpi

Ëmbelsira 1579 Përditësimi i fundit: May 21, 2020 Krijuar: May 21, 2020
karamele me fruta në shtëpi
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Provojeni do ngeleni te kënaqura vërtetë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Merrni lëngun e frutave dhe vendoseni të ziejë bashkë me sheqerin.
 2. Vendosni xhelatinën në ujë të vakët.
 3. Më pas shtrydheni xhelatinën, shtojeni tek përzierja me lëng frutash e sheqer dhe fikni zjarrin.
 4. Përziejeni mirë përbërjen dhe hidheni më pas në formë drejtkëndëshe dhe lëreni në frigorifer për 2 orë.
 5. Sapo përbërja të jetë forcuar, priteni në kube dhe kalojini karamelet në sheqer.
 6. Shërbejini kur të doni!

karamele me fruta në shtëpi • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Provojeni do ngeleni te kënaqura vërtetë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Merrni lëngun e frutave dhe vendoseni të ziejë bashkë me sheqerin.
 2. Vendosni xhelatinën në ujë të vakët.
 3. Më pas shtrydheni xhelatinën, shtojeni tek përzierja me lëng frutash e sheqer dhe fikni zjarrin.
 4. Përziejeni mirë përbërjen dhe hidheni më pas në formë drejtkëndëshe dhe lëreni në frigorifer për 2 orë.
 5. Sapo përbërja të jetë forcuar, priteni në kube dhe kalojini karamelet në sheqer.
 6. Shërbejini kur të doni!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.