Kek me karota dhe portokall

Ëmbelsira 742 Përditësimi i fundit: Apr 24, 2020 Krijuar: Apr 24, 2020
Kek me karota dhe portokall
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kek me karota dhe portokall,ideale në këto ditë pranverore!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një enë rrihni vezët me sheqerin. Më pas shtoni miellin, dhe pluhurin pjekës.
 2. E rrihni mirë një rrahës elektrik.
 3. Në një blender kaloni karotat e qëruara, vajin, gjalpin dhe lëngun e portokallit. Trazojeni derisa të krijohet një masë homogjene.
 4. Tani shtojeni tek ena ku keni miellin dhe i përzieni edhe njëherë bashkë.
 5. Shtrojeni masën në një tavë dhe e fusni në furrë për 40 minuta në temperaturë 200 gradë.
 6. Ju bëftë mirë!

Kek me karota dhe portokall • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kek me karota dhe portokall,ideale në këto ditë pranverore!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një enë rrihni vezët me sheqerin. Më pas shtoni miellin, dhe pluhurin pjekës.
 2. E rrihni mirë një rrahës elektrik.
 3. Në një blender kaloni karotat e qëruara, vajin, gjalpin dhe lëngun e portokallit. Trazojeni derisa të krijohet një masë homogjene.
 4. Tani shtojeni tek ena ku keni miellin dhe i përzieni edhe njëherë bashkë.
 5. Shtrojeni masën në një tavë dhe e fusni në furrë për 40 minuta në temperaturë 200 gradë.
 6. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.