Mini cheesecake me biskota Oreo

Ëmbelsira 733 Përditësimi i fundit: Apr 30, 2020 Krijuar: Apr 30, 2020
Mini cheesecake me biskota Oreo
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: -
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Ta shijoni këtë ëmbëlsirë nga duart tuaja, është më e lehtë nga sa e keni menduar!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Vendosim në një qese 12 biskota dhe i thërrmojmë ato. Pasi i thërrmojmë i vendosim në një tas.
 2. Shtojmë në tas gjalpin e tretur dhe e përziejmë së bashku me biskotat e thërrmuara.
 3. E ndajmë këtë masë në katër gota duke e ngjeshur me majën e një luge.
 4. Rrahim kremin pana sa të ngurtësohet.
 5. Në një tas tjetër përziejmë kremin e djathit me dy ose tre lugë sheqer, vanilje, I përziejmë mirë.
 6. Shtojmë në tasin me krem djathi, lugë-lugë panën e rrahur.
 7. E përziejmë gradualisht derisa të bashkohet bashkë djathi me kremin.
 8. Vendosim kremin e bashkuar në një xhep pastiçerie dhe mbushim gotat, ku si bazë kemi biskotat e thërrmuara.
 9. Zbukurojmë gotat me copëza biskote ose me një biskotë oreo dhe i vendosim në frigorifer për 3 orë. Shijojini!

Mini cheesecake me biskota Oreo • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: -
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Ta shijoni këtë ëmbëlsirë nga duart tuaja, është më e lehtë nga sa e keni menduar!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Vendosim në një qese 12 biskota dhe i thërrmojmë ato. Pasi i thërrmojmë i vendosim në një tas.
 2. Shtojmë në tas gjalpin e tretur dhe e përziejmë së bashku me biskotat e thërrmuara.
 3. E ndajmë këtë masë në katër gota duke e ngjeshur me majën e një luge.
 4. Rrahim kremin pana sa të ngurtësohet.
 5. Në një tas tjetër përziejmë kremin e djathit me dy ose tre lugë sheqer, vanilje, I përziejmë mirë.
 6. Shtojmë në tasin me krem djathi, lugë-lugë panën e rrahur.
 7. E përziejmë gradualisht derisa të bashkohet bashkë djathi me kremin.
 8. Vendosim kremin e bashkuar në një xhep pastiçerie dhe mbushim gotat, ku si bazë kemi biskotat e thërrmuara.
 9. Zbukurojmë gotat me copëza biskote ose me një biskotë oreo dhe i vendosim në frigorifer për 3 orë. Shijojini!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.